Izsaki viedokli ! Jauns gads, jauni izaicinājumi un jaunas iespējas.

Izsaki viedokli !

Jauns gads, jauni izaicinājumi un jaunas iespējas!

Tā kā plānojas portāla FoMo uzlabojumi, tad nepieciešams lietotāju viedoklis par:

  • kas pietrūkst
  • kas ir par daudz
  • kam jābūt savādāk
  • vai citas domas par tālāko attīstību.

Ne viss ir uzreiz tehniski iespējams, ne visiem ir vienādas domas par labāko risinājumu, bet ideju saraksts nekad nevar būt par garu.

Paldies!

Skatījumi: 191

Atbildēt

Diskusijas atbildes

Vai pareizi saprotu - saitam jauns saimnieks?!

Profili, kuri nav aktīvi vairāk par gadu, manuprāt, ir jādzēš. Nav jēgas no datubāzes, kuru nevar izmantot. 

Tas ka jāsadraudzējas lai uzrunātu arī nav īsti feini, jo iespējams uzrunātais txt nav draudzības vērts.

Jā Admin struktūrā un personālijās ir būtiskas izmaiņas.

Bet tas nenozīmē, ka jānoposta viss iepriekšējais. 

Vispirms jāsaprot gan tehniskās, gan funkcionālās iespējas un vajadzības. 

Par profiliem piekrītu, ka ir jādomā un par uzrunāšanu arī. Bet tam ir vairāki varianti.

Ja ir vēlme vairāk to apspriest vai iesaistīties tad esmu atvērts dažādām iespējām.

Nedaudz jokaini liekas, ka nav neviena moderatora, jo daudzas bildes ir vienkārši miskaste - kuras vienkārši degradē portāla saturu. Bet kad nosauc drazu par drazu, tad augsti godājamais modelis vai biedrs profesiālais fotogrāfs apvainojas. Moderators varētu šādu situāciju novērst un pacelt darbu kvalitātes līmeni.
Nu, vai darbu gradācija - patīk, super, dzēst. Nevis cilājam īkšķīšus un tālāk vienādā līmenī tiek nostatīta gan vidusmēra bilde, gan nejēdzīga bilde - bildēta ar telefonu.

Vēl būtu noderīgi - ja ieejot profilā redzētu, kuri žanri saskan (izceļam ar bold). Citādi daudz modeļi sakliko, ka bildējās visu - no aktiermākslas līdz smagsvara grupveida erotikai, bet neko neatbild, kad sāc prašņāt konkrēti. Un tad nevar saprast - vai grib daudz lielāku naudu vai vienkārši nepareizi žanrus norādījuši un tagad otrā galā sarkst un bālē vai vienkārši biedra fotogrāfa ģīmis nav gana simpātisks?

Vispār ja cilvēks norāda, ka strādā tikai pa atalgojumu, tad būtu vēlams arī kāda atalgojumu gradācija (kaut vai - ne mazāk par tik un tik stundā vai par gabaldarbu u.tml.). Citādi ir pieredze bijusi ar modeļiem, ar ko gari un plaši saraksties un viss ir nu riktīgi pa skaisto, tikai kad beigās apjautājies par naudām, tad izrādās, ka vajag atalgojumu - kas ierasts bildējoties pie skandināviem un kas Latvijas mērogiem - ir vienkārši neadekvāts un ko te neviens nemaksās. Lieka frustrācija un laika tērēšana abiem. Vai to vajag?

Piekrītu Peter komentāriem - pavisam noteikti ir vērts iztīrīt gadu nelietotus profilus ar visiem viņu darbiem - jo tāpat no tiem nav jēgas, tie neraksturo modeļus, daudzi jau sen beiguši bildēties, kāda jēga tādus mākslīgi turēt portālā? Teiksim, Purpleport rāda, kad cilvēks konsekventi neatbild uz vēstulēm - ļoti konkrēts indikators.

Un jā - lai varētu uzrunāt modeli vai fotogrāfu ir jāsadraudzējas - varbūt nosūtītos aicinājumus draudzēties var vismaz rādīt saņēmēja profilā? Ar domu - ja redzams, ka uz iepriekšējiem draudzības aicinājumiem neko neatbild, lai ir skaidrs, ka vai nu profils ir neaktīvs vai feiks vai vienkārši sadarbība neinteresē?

Pirmkārt Paldies par viedokli!

Konceptuāli piektītu gandrīz visam. Diemžēl ne visu var ātri un vienkārši realizēt. Gan tehnisku iemeslu dēļ, gan aktivitātes trūkuma un par labu bilžu trūkumu nemaz nerunājot. Protams viens ortam ir cēlonis un tajā pašā laikā arī sekas. Jātiek ārā no šī burvju apļa. Kaut vai solīti pa solītim. Vienā dienā to nevarēs. Un es viens bez Jūsu palīdzības arī.

Nu, tās jau tikai idejas. Skaidrs, ka visu nevar pacelt uzreiz, taču ar kaut ko ir jāsāk...

Vēl ideja. Brīžiem rodas aizvainojums, ka bildi nopublicē, bet kolēģi ir skarbi un skaļi pasaka, ka sabildēts ir vienkārši drausmīgs štrunts (un parasti jau štrunts arī vien ir, nav par ko tur daudz apvainoties). Īpaši tas attiecās, kad nesaudzīgi izsakies par komercofotogrāfa darbu vai kādu samērā augsti pašnovērtētu modeli. Realitāte gan ir - visiem mums sanāk reizēm uzražot štruntu un sliktu bildi.
Tā ka īpaši sensitīvām būtnēm varētu sirdi priecēt, ka viņu darbus nedrīkst vērtēt un komentēt. Tiesa, man būtu ierosinājums šādus darbus pēc noklusēšanas nerādīt - lai šādi darbi būtu speciāli jāatlasa.

Varbūt tas būtu veids, kā padarīt portāla bildes lietojamas - lai nekas nav jādzēš? Varbūt programmiski vienā jaukā dienā var uzlikt visas bildes kā neaktīvas/privātas - tā sakot - kam būs intereses un kas te vispār reģistrējās un dzīvojās - aktīvie lietotāji paši aktivizēs, ko nu joprojām gribās rādīt (vai, piemēram, par aktīvām atstāt gadu vecas bildes). Es gan nesen vienkārši izgāju cauri saviem darbiem un izmetu kaudzi bildes - jo tāds stils mani vienkārši vairāk sen neraksturo, nav ko piesārņot ēteru, bet nu visi jau tā nedara ;)

Par kritiku, jeb iespējams šis pat ir nepareizs termins - drīzāk "viedokli" vai "komentāru" kuri jebkurā gadījumā būs dziļi subjektīvi atkarībā no katra indivīda pieredzes un gaumes. Varbūt ir vajadzīgas kādas vadlīnijas vai ētikas kodekss? Jo jebkurā gadījumā viedoklis vai komentārs nedrīkst aizvainot autoru vai modeli, ja runājam par bildes kvalitāti.

Attiecībā par tehniskām iespējām ir dažas problēmas, jo platforma uz kā viss ir būvēts ir nedaudz vecāka par šo lapu => IT jomā 10 gadi nav maz... ar visu no tā izrietošajām sekām. Bet situācija nav bezcerīga, varianti ir :)

Par dzēšanu - droši vien kādreiz vajag, bet ne vienmēr atbalstu, jo tā zināmā mēra ir arī vēsture. Šeit gadu gaitā ir ļoti interesanta attiecīgās jomas/stila LV fotogrāfijas vēsture sakrājusies. Katrs kaut kad ir bijis iesācējs, iespējams mainījis stilu un par kvalitāti un izaugsmi nemaz nerunājot.

Jebkurā gadījumā iespējams vajadzētu ne tikai šeit sarakstīties, bet klātienē interesentiem satikties un izrunāt, jo šis nav iespējams kā individuāls personīgais portāls. Šim būtu jābūt uz kolektīvu un šaurāku vai plašāku personu grupu orientētam un ar aktīvu šīs grupas iesaisti un interešu realizāciju.

Man liekas, ka forums kaut kādā ziņā dublē grupas. Un ja forumā vēl ir bijusi aktivitāte, tad grupās nekas.

Grupas vispār vajag? Ja atstāj, tad varbūt kaut kādā savādākā veidā?

Jā, par šo var padomāt.

Vai daudzi ir izmantojuši "ielogošanos" ar Facebook vai Google? Pieņemu, ka Yahoo vairs nav tas populārākais.

Iespējams vajadzētu uzlabot modeļu/fotogrāfu "meklētāju". Iespējams neesmu izpratis tā darbību, bet ievadot parametrus (mēģināju vairākkārt) rezultātu skaits ir apaļa nulle...

Paldies par viedokli!

Piekrītu.

Bet Iespējams varētu iet vēl tālāk un uzlabot vai strukturizēt labāk profilu parametrus. Par to tiek domāts.

RSS

© 2018   FoMo.lv e-pasts: info@fomo.lv   Powered by

Emblēmas  |  Ziņot par kļūdu/problēmu  |  Terms of Service